Sınav İngilizce Yks Dil
Sınav İngilizce Yks Dil

HEDEF

  • YKS Dil alanında yetkin ve deneyimli öğretmen kadrosuyla, öğrencilerimizin iyi bir gelecek elde edecekleri üniversiteyi kazanmalarını sağlamak,
  • Öğrencinin gereksinim duyduğu tüm sınav ve okul sınavlarına yönelik ihtiyaçlarını karşılamak,
  • Okulda ve kurumumuzda girdikleri sınavları takip ederek başarı grafiğindeki değişimleri izlemek,
  • Kurumumuzda yapılacak olan deneme sınavlarının yanı sıra, öğrencilerin Türkiye genelinde yapılan sınavlara katılımlarını sağlayarak on binlerce kişi arasındaki bilgi düzeyini ölçmek.

Sınav İngilizce Yks Dil

İÇERİK

  • YKS Dil alanlarında üniversiteye hazırlık,
  • 10 kişilik sınıflar,
  • Özel ders ve etüt imkânı,
  • Seçkin, deneyimli eğitim kadrosu ile modern bir ortamda sınavlara hazırlanma ayrıcalığı,
  • Konusunda uzman danışmanlarımız eşliğinde mesleki rehberlik, eğitsel rehberlik, yönlendirme ve psikolojik danışmanlık modülleriyle öğrencilerimizin tüm sorunlarına akılcı ve bilimsel çözüm imkânı,
  • Velilerimizin sürekli olarak danışman ve branş öğretmenleriyle bilgi alış-verişi olanağı sunar.

TOEFL

TOEFL sınavı 4 bölümden oluşur ve bu bölümler eşit değerlendirilir. Katılımcılar sırası ile Reading(Okuma), Listening(Dinleme), Speaking(Konuşma) ve Writing(Yazma) bölümlerinden sınava girerler. Sınav süresi yaklaşık 4 saat 30 dakikadır. Sonuçlar 120 puan üzerinden değerlendirilir. Her bölüm 30 puandır. TOEFL sınavı, İngilizceyi akademik seviyede kullanabilme yetisini ölçer ve İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim ve çalışma hayatı için büyük bir önem arz eder. 130'dan fazla ülke bu sınav belgesini kabul etmektedir. Sorular dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirecek biçimde hazırlanır.Toplam süre verilen metinlere göre 60-100 dakika arasında değişir.


IELTS

IELTS(The International English Language Testing System) IELTS ,British Council,University of Cambridge ve International Development Programme of Australian Universities tarafından geliştirilen bir dil sınavıdır. İngiltere , Avusturalya ,Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik devletleri gibi birçok ülkedeki yüksek öğretim kurumlarına giriş ve Türkiye'de bazı üniversitelerin hazırlık sınıflarından muaf olmak amacıyla yararlanılan bir sınavdır. IELTS Genel ve Akademik olmak olmak üzere ikiye ayrılmakla beraber yüksek öğrenim için geçerli olan sınav Akademik yapılan IELTS'tir.
 

Kağıt üzerinde yapılan IELTS sınavı listening, reading, writing ve speaking olmak üzere 4 bölümden oluşur ve toplamda 9 puan üzerinden değerlendirilir. Rota Dil Okulları bünyesinde IELTS sınavına yönelik en fazla 5 kişilik butik gruplar eşliğinde 30 saatlik bir kurs programı uygulanmakta olup öğrenci isteğine bağlı olarak özel ders imkanı da sunmaktadır. IELTS kurs proğramımız sınav içeriği ,bölümlere dair soru tekniklerin pekiştirilmesi amacıyla yoğun pratik uygulamasına dayanmaktadır.Pratik bölümlerindeki temel amaç ise öğrencinin zayıf olduğu bölümleri ve soru tiplerini tespit etmek ve bu eksiklikleri kapatmaktır.


YKS Dil Oturumu

Hazırlık programlarında genel ingilizce eğitimlerinden farklı olarak,sadece sınava yönelik eğitimlere odaklanılmaktadır. Eğitimler sınav konusunda uzman eğitmenlerle geçmişten günümüze uygulanmış sınavların yakın takibinden gelen tecrübe ile hazırlanan, sınav mantığının en iyi şekilde öğrenciye aktarıldığı kaliteli ve geniş içerikli eğitim materyallerinin kullanılarak verilmektedir. ÖSYM tarafından İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinde yapılan bu sınavda İngilizce dilinden sınava girecek öğrencilerden B2(Upper -intermediate)seviyesinde yeterlilikte olması istenir.

YKS Dil Oturumu gruplarımızda maksimum öğrenci sayısı 6 kişiden oluşur. Cumartesi ve Pazar günleri sabah ve öğlen sınıflarımızda toplamda 300 ders saati eğitim alarak ders bitiminde soru çözümü saatlerine katılabileceklerdir.Öğrencilerimizin ilerlemelerini ve eksiklerini tespit etmek amacıyla haftalık olarak deneme sınavları yapılacaktır.

 

 


Program Bilgisi

 Program Adı

 YDS

 Başlama Tarihi

 14 Ağustos 

 Bitiş Tarihi

 08 Haziran 

 Ders Saati

 760 saat

 YGS Deneme

 25 Adet

 YDT Deneme

 25 Adet

 


Ders Dağılımı

 Dersler

 Yıllık Ders Saati

 İngilizce

 206 Saat

 Matematik

 87 Saat

 Türkçe

 116 Saat

 Tarih

 87 Saat

 Coğrafya

 100 Saat

 Felsefe

 30 Saat

 İngilizce Soru Çözümü

 50 Saat

 


YDS

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) ÖSYM tarafından yapılan ,çoktan seçmeli 80 soruluk ve 150 dakikalık bir lisan sınavıdır. YDS dil tazminatı için 5 yıl geçerlidir.Akademik kadrolarda(doçentlik,yüksek lisans vs.)süresiz geçerlidir. YDS Sınavına Doçent adayları ,doktora ve sanatta yeterlilik çalışmasına başvuracak adaylar,Yüksek lisans yapmak isteyen lisans mezunları,Dil tazminatı,yurtdışı görevi için yabancı dil seviyesini belirlemek isteyen kamu çalışanları,Tıpta uzmanlık sınavı(TUS)ya da Diş hekimliği Uzmanlık Sınavı'na (DUS) girecek olanlar, KPSS 'ye girerek kamu personeli olacak adayların,çalışacakları kamu kurumununun talep ettiği dil bilgisi seviyesini belirlemek isteyenler,Herhangi bir amaca yönelik olmasa da yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek isteyen üniversite ya da yüksekokul mezunları, doçent adaylarının en az 65 puan, doktora sanatta yeterlilik adaylarının ise en az 55 puan almaları gerekmektedir.

YDS hem yüksek düzey dilbilgisi hem de okuduğunu anlama becerisini ölçer. Sınavlarda parçaya uygun cümleyi yerleştirme, diyalog tamamlama ,anlamca en yakın cümleyi bulma,okuma parçaları ve çeviri vb. sorular bulunmaktadır. Kurumumuz da gramer tekrarı ve yogun test çalışması ve sonuca yönelik ip uçları ve teknikler öğretilmektedir.


Hazırlık Atlama

Proficieny sınavları,üniversitelerin ,öğrencilerine dil seviyelerini değerlendirmek amacıyla uyguladıkları üst düzey sınavlardır.Rota dil okulları alanında profesyonel eğitimcileri ile bu süreçte size destek vermektedir. Proficieny kursuna katılacak öğrencilerin seviyeleri orta seviyeye ya da orta seviyeye yakın olmaları gerekmektedir. İngilizce bilgi düzeyinizi belirledikten sonra sınavına girmek istediğiniz okulun sınavı için kaç ders almanız gerektiği ve sınavdan almanız gereken muhtemel puan tespit edilir. Çalışma süresi ile çalışma şekli bu verilere göre belirlenir. Belirtilen eğitim şartlarına uyum sağlandığı takdirde ingilizce hazırlık atlama sınavını başaracağınızı garanti ediyoruz. Seviyesi aynı olan öğrencilerden 2-4 kişilik özel ders grupları oluşturulur.Tüm üniversitelerin sınavları için gerekli Dilbilgisi,yapı,kelime ve okuma becerileri büyük ölçüde ortaktır.Ancak sınavında ekstra bölümler olan(Listening, Writing, Speaking,)öğrencileri ayrı bir grup oluşturarak ekstra yazma dinleme,konuşma dersi alırlar.

ROTAMIZI BERABER ÇİZELİM

Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun. Sizi Arayalım.