Eğitsel Hedefler

İlkokula hazırlık dönemi olarak nitelendirdiğimiz bu gruptaki öğrencilerimize, gelecekteki akademik yaşamlarına temel oluşturacak bir eğitim programı hazırlıyoruz.

Çocuklarımızın bu geçiş dönemlerini keyifli atlatmalarını sağlamak için eğitim programımızın içerisine yıl sonuna doğru artan ders saatlerini yapılandırılarak uyum sürecini tamamlamalarını bekliyoruz.

Bu yaş grubu öğrencilerimize yıl boyunca Proje Tabanlı Öğrenme, Değerler Eğitimi, Scamper (yaratıcılık) Eğitimi, Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları, Dikkat ve Hafıza Egzersizleri konularına göre yapılandırılarak, etkinliklerle dolu bir eğitim programı uygulanmaktadır. Ses eğitimi, görsel tanıma eğitimi, matematiksel ve geometrik kavramların kazandırılması, okuma ve yazmaya ilişkin ilgi ve merakın artırılması, çizgi gelişiminin sağlanması ve kalem tutma becerisinin desteklenmesi programımızın hedefleri arasında yer almaktadır.

Bu amaçla uygulanan ilkokula hazırlık programında; bolca uyum ve becerilerini geliştirici çalışmalar yapılarak çocuğun okula mutlu bir başlangıç yapması sağlanır.


Branş Dersleri

Farklı gelişim alanlarını destekleyen ve öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmelerinde önemli rol oynayan branş dersleri, öğrencilerimizin içinde bulunduğu yaş grubuna göre çeşitlilik göstermektedir. Eğitim programlarımızdaki konularla paralel olarak içerikleri şekillendirilen branşlar, alanında uzman eğitimciler tarafından verilmektedir. Bu yaş grubundaki çocuklarımız da diğer gruplar gibi tüm branş derslerini yaş seviyelerine uygun şekilde programlanmış olarak görmektedir. Kurumumuzda vermiş olduğumuz branş dersleri;

- İngilizce

-Satranç
- Müzik ve ritim
-Hareket Eğitimi Spor

-Akıl ve Zeka Oyunları

Branş derslerine giren tüm öğretmenler çocukların gelişim seviyeleri ile ilgili notları sınıf öğretmenlerine düzenli olarak iletirler. Sınıf öğretmenleri bu notları gerek genel veli toplantısı olsun, gerek bireysel veli toplantısı olsun, gerekse özel görüşmelerde ailelere ileterek bilgilendirme yaparlar.


Gezi Etkinlikleri

Gezi programları çocukların ortak eğitim seviyelerine uygun olarak hazırlandığı gibi, bazı gezilerimiz ise belirli yaş grubunun eğitim seviyelerine uygun olarak programlanmaktadır. Öğrencilerimiz gezilere sınıf öğretmeni, yardımcı öğretmen, yardımcı personel refakatinde giderler.

Gezi belgesi ailesi tarafından onaylanmayan çocuk geziye götürülmez ve okulda bir öğretmen refakatinde kalır. Bu yaş gurubundaki öğrencilerimiz birçok geziye katılım göstermektedir.


Veli İletişim

Velilerle iletişim, kuruma ait telefonlar yolu ile hızlıca yapılabilirken ve veli bilgilendirme sistemi üzerinden de yapılabilmektedir.

Veli bilgilendirme sistemi üzerinden eğitim programı, yemek listesi, çocuğun günlük durumu ile ilgili birçok bilgiye ulaşılabildiği gibi sistemde öğretmene mesaj gönderme yoluyla önemli detayları öğretmene iletme imkânı da bulunmaktadır.


Yemek Listesi bilgisi girilecek


Haftalık Eğitim Planı bilgisi girilecek


Rehberlik bilgisi girilecek


Ulaşım 
 • Servis aracı 18+1 okul taşıtıdır. Her koltukta emniyet kemeri mevcuttur ve takılması zorunludur.
 • Öğrencilerin araç içerisinde güvenli seyahat edebilmeleri, inip binebilmeleri için servis görevlisi bulunmaktadır.
 • Servis şoförleri kurumumuzun kadrolu görevlileridir.
 • Evden kuruma, kurumdan okula, okuldan kuruma, kurumdan eve servis hizmetleri verilmektedir.
 • Ferdi kaza sigortası, koltuk sigortası düzenli olarak yapılmaktadır.
 • Aracın günlük, aylık ve belirli dönemlerde yapılan tüm bakımları eksiksiz olarak yapılmaktadır.
 • Servis hizmeti isteğe bağlıdır.

Beslenme 
 • Sabah Kahvaltısı (Açık büfe)
 • Öğle yemeği (3 çeşit)
 • Yemek listemiz diyetisyen kontrolünde; öğrencilerimizin günlük bazal enerji, kcal ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanmaktadır.
 • Yemeklerimiz kendi mutfağımızda tecrübeli aşçımız tarafından yapılmaktadır.
 • Hazırlanan Aylık yemek listesi öğrencilerimize, ailelere düzenli olarak gönderilmektedir.
 • Yardımcı personel , aşçı, mutfak görevlilerinin düzenli olarak sağlık kontrolünden geçirilmektedir.

ROTAMIZI BERABER ÇİZELİM

Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun. Sizi Arayalım.