Eğitsel Hedefler

Bu yaş grubunda çocuklar, yeni bir döneme girmiş olurlar. Zihin teorileri kurabilirler. Başkalarının bakış açısını hesaba katabilirler. Sembolik oyunlar oynayabilir, oyuncaklarını paylaşabilirler. Okul için uygun bir dönemdir. Topluluk kurallarına uymayı öğrenebilirler. Artık kural ve sınırları öğrenebilirler.

Genellikle başka çocuklarla oynamaktan keyif alırlar ve bolca fiziksel oyun oynamak, hikâye dinlemek isterler. Başkalarının hisleri ve ihtiyaçlarını anlamaya, empati kurduklarını belli edecek davranışlarda bulunmaya başlarlar; zaman zaman kendi oyuncaklarını paylaşıp diğer çocuklarla sırayla oynayabilirler. Bu gelişim özelliklerini de göz önünde bulundurarak bizim bu yaş gurubunda ki eğitsel hedeflerimiz "enerjik" ve "hayalci" taraflarını beslemek. Onların bu dönemlerini en iyi şekilde değerlendirmek, keyifli zaman geçirmelerini sağlamak.

Temel dönemsel özellikleri doğrultusunda matematik çalışmaları, scamper çalışmaları,beyin fırtınası, hikaye tamamlama çalışmaları yapılarak çocukların merak ve yaratıcı duygularını desteklemek.


Branş Dersleri

Bu yaş grubundaki çocuklarımız da diğer gruplar gibi tüm branş derslerini yaş seviyelerine uygun şekilde programlanmış olarak görmektedir. Kurumumuzda vermiş olduğumuz branş dersleri;

- İngilizce

-Satranç
- Müzik ve ritim
- Hareket Eğitimi Spor

-Akıl ve Zeka Oyunları


Branş derslerine giren tüm öğretmenler çocukların gelişim seviyeleri ile ilgili notları sınıf öğretmenlerine düzenli olarak iletirler. Sınıf öğretmenleri bu notları genel veli toplantısı, bireysel veli toplantısı ve özel görüşmelerle ailelere ileterek bilgilendirme yaparlar.


Gezi Etkinlikleri

Gezi programları çocukların ortak eğitim seviyelerine uygun olarak hazırlandığı gibi, bazı gezilerimiz ise belirli yaş grubunun eğitim seviyelerine uygun olarak programlanmaktadır. Öğrencilerimiz gezilere sınıf öğretmeni, yardımcı öğretmen, yardımcı personel refakatinde giderler.

Gezi belgesi ailesi tarafından onaylanmayan çocuk geziye götürülmez ve okulda bir öğretmen refakatinde kalır. Bu yaş gurubundaki öğrencilerimiz birçok geziye katılım göstermektedir.


Veli İletişim

Velilerle iletişim, kuruma ait telefonlar yolu ile hızlıca yapılabilirken ve veli bilgilendirme sistemi üzerinden de yapılabilmektedir. Veli bilgilendirme sistemi üzerinden eğitim programı, yemek listesi, çocuğun günlük durumu ile ilgili birçok bilgiye ulaşılabildiği gibi sistemde öğretmene mesaj gönderme yoluyla önemli detayları öğretmene iletme imkânı da bulunmaktadır.


Yemek Listesi bilgisi girilecek


Haftalık Eğitim Planı bilgisi girilecek


Rehberlik bilgisi girilecek


Ulaşım
 • Servis aracı 18+1 okul taşıtıdır. Her koltukta emniyet kemeri mevcuttur ve takılması zorunludur.
 • Öğrencilerin araç içerisinde güvenli seyahat edebilmeleri, inip binebilmeleri için servis görevlisi bulunmaktadır.
 • Servis şoförleri kurumumuzun kadrolu görevlileridir.
 • Evden kuruma, kurumdan okula, okuldan kuruma, kurumdan eve servis hizmetleri verilmektedir.
 • Ferdi kaza sigortası, koltuk sigortası düzenli olarak yapılmaktadır.
 • Aracın günlük, aylık ve belirli dönemlerde yapılan tüm bakımları eksiksiz olarak yapılmaktadır.
 • Servis hizmeti isteğe bağlıdır.

Beslenme
 • Sabah Kahvaltısı (Açık büfe)
 • Öğle yemeği (3 çeşit)
 • Yemek listemiz diyetisyen kontrolünde; öğrencilerimizin günlük bazal enerji, kcal ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanmaktadır.
 • Yemeklerimiz kendi mutfağımızda tecrübeli aşçımız tarafından yapılmaktadır.
 • Hazırlanan Aylık yemek listesi öğrencilerimize, ailelere düzenli olarak gönderilmektedir.
 • Yardımcı personel , aşçı, mutfak görevlilerinin düzenli olarak sağlık kontrolünden geçirilmektedir.

ROTAMIZI BERABER ÇİZELİM

Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun. Sizi Arayalım.