Eğitsel Hedefler

Bu yaş grubuyla birlikte artık çocuklar bebeklik döneminden çıkarak gerçek anlamda çocuk olma dönemine girerler. Artık oyun bilinçli bir kavram olarak hayatında rol almaya başlar. Bu yaş çocuğunun dünyası pek çok hayallerle dolu olması nedeni ile gerçek ve hayal olanı tam olarak ayırt edemeyebilirler. Olmasını istediği şeyi ya da hayal ettiği şeyi gerçekmiş gibi anlatabilir. Şakalar yapmaya başlar ve kendilerine yapılan şakaları anlarlar. .

Okul hayatı ile birlikte sosyal hayata hazırlanan bu dönem çocuklarının hayal dünyalarını desteklemek ve beslemek çok önemlidir. Bizim bu yaş grubunda amacımız var olan hayal dünyalarını gerçek dünyadan çok uzaklaşmadan beslemek ve eğitim konusunda açık uçlu yönlendirmeler ile anlamlı şemalar kurmalarını sağlamak. Bunun yanı sıra yaşına ait tüm becerileri kazanmasında ona yardımcı olarak, ileriki eğitim süreci için iyi bir temel oluşturmaktır.


Branş Dersleri

Bu yaş grubundaki çocuklarımız da diğer gruplar gibi tüm branş derslerini yaş seviyelerine uygun şekilde programlanmış olarak görmektedir. Kurumumuzda vermiş olduğumuz branş dersleri;

- İngilizce

- Müzik ve ritim

Branş derslerine giren tüm öğretmenler çocukların gelişim seviyeleri ile ilgili notları sınıf öğretmenlerine düzenli olarak iletirler. Sınıf öğretmenleri bu notları gerek genel veli toplantısı olsun, gerek bireysel veli toplantısı olsun, gerekse özel görüşmelerde ailelere ileterek bilgilendirme yaparlar.


Gezi Etkinlikleri 

Bu yaş grubundaki öğrencilerimiz diğer grupların da katıldığı birçok geziye katılmaktadır. Gezi programları çocukların ortak eğitim seviyelerine uygun olarak hazırlandığı gibi, bazı gezilerimiz ise belirli yaş grubunun eğitim seviyelerine uygun olarak programlanmaktadır. Öğrencilerimiz gezilere sınıf öğretmeni, yardımcı öğretmen, yardımcı personel refakatinde giderler. Gezi belgesi ailesi tarafından onaylanmayan öğrencimiz  geziye götürülmez ve okulda bir öğretmen ile birlikte kalır.


Dinlenme Saati 

Bu yaş grubunda çocuklarımızın gün arası dinlenme ihtiyaçları devam etmektedir. Öğlen yemeğinden hemen sonra çocuklarımızın dinlenme saatleri başlamaktadır. Her çocuğun dinlenme ihtiyacının farklı olduğunun bilincinde olarak hiçbir çocuğu uyku için zorlamamaktayız. Uyku ve dinlenme bir ihtiyaçtır ve ihtiyacını hissetmediği bir şeyi zorla yaptırmak o çocuğun uyku düşmanı bir birey olmasına sebep olur.

Rota Anaokulu'nda uyku saatinde her çocuğun yatağı dinlenme odasında önceden hazırdır.Sınıflar önceden havalandırılmıştır.Klasik müzik açılır,ninni  ya da plan dahilinde öğretmen masal ile dinlenme saatine geçişi kolaylaştırır. Uyumayan, dinlenmek istemeyen çocuklara ise uyumak zorunda olmadıklarını sadece dinlenebileceklerini altarnatifi sunulurken uyuyan arkadaşlarını  rahatsız etmeden kitap veya uyku oyuncağı ile dinlenmesi sağlanır.


Veli İletişim 

Velilerle iletişim, kuruma ait telefonlar yolu ile hızlıca yapılabilirken aynı zamanda veli bilgilendirme sistemi üzerinden de yapılabilmektedir. Veli bilgilendirme sistemi aracılığı ile aileler, eğitim programı, yemek listesi, çocuğun günlük durumu ile ilgili birçok bilgiye ulaşılabildiği gibi sistemde öğretmene mesaj gönderme yoluyla önemli detayları öğretmene iletme imkanı da bulunmaktadır.


Yemek Listesi bilgisi girilecek


Haftalık Eğitim Planı bilgisi girilecek


Rehberlik bilgisi girilecek


Ulaşım 
 • Servis aracı 18+1 okul taşıtıdır. Her koltukta emniyet kemeri mevcuttur ve takılması zorunludur.
 • Öğrencilerin araç içerisinde güvenli seyahat edebilmeleri, inip binebilmeleri için servis görevlisi bulunmaktadır.
 • Servis şoförleri kurumumuzun kadrolu görevlileridir.
 • Evden kuruma, kurumdan okula, okuldan kuruma, kurumdan eve servis hizmetleri verilmektedir.
 • Ferdi kaza sigortası, koltuk sigortası düzenli olarak yapılmaktadır.
 • Aracın günlük, aylık ve belirli dönemlerde yapılan tüm bakımları eksiksiz olarak yapılmaktadır.
 • Servis hizmeti isteğe bağlıdır.

Beslenme
 • Sabah Kahvaltısı (Açık büfe)
 • Öğle yemeği (3 çeşit)
 • Yemek listemiz diyetisyen kontrolünde; öğrencilerimizin günlük bazal enerji, kcal ihtiyaçları göz önünde tutularak hazırlanmaktadır.
 • Yemeklerimiz kendi mutfağımızda tecrübeli aşçımız tarafından yapılmaktadır.
 • Hazırlanan Aylık yemek listesi öğrencilerimize, ailelere düzenli olarak gönderilmektedir.
 • Yardımcı personel , aşçı, mutfak görevlilerinin düzenli olarak sağlık kontrolünden geçirilmektedir.

ROTAMIZI BERABER ÇİZELİM

Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurun. Sizi Arayalım.